Menüü

Muusikasalong

Alates 2005. aastast  toimuvad Tallinna Tugikeskuses Juks klassikalise muusika kontserdid. Kontserdi käigus tutvustavad pianist Vladimir Ignatov ja viiulimängija Eva Lovas erinevate heliloojate elu ja loomingut. Aastate jooksul on korraldatud 69 konserti, mida on külastanud   2760 noort- nii erivajadusega kui ka tavanoort. Muusikasalongide eesmärk on anda võimalus kuulata klassikalist muusikat ning tutvuda klaverimuusika ja tuntud heliloojate loominguga. Kõik kontserdid on toimunud noortele tasuta. Iga kontsert on oma temaatikaga.

Muusikasalongid on mõeldud nii puuetega kui tavalistele noortele. Tänu sellele üritusele õpivad Männiku noortekeskuse noored tolerantsust ja abivalmidust, töötades koos puuetega noortega. Kõik ettevalmistused konsertideks teevad noored ise, seal hulgas saali ettevalmistamine ja pärastine koristamine.

Pianist Vladimir Ignatov on tippmeister. Ta annab klaverikontserte nii Eestis kui välismaal. Tugikeskuses Juks korraldab ta neid tasuta - see on maestro vabatahtliktöö.

Muusikasalongid on arendanud koostööd Männiku noortekeskuse ja Juksi vahel ning ka neid külastavate noorte endi vahel, aidates kaasa nii erivajadustega noorte ühiskonda kaasamisele kui ka tavanoorte tolerantsuse suurendamisele ning arusaamisele, et meiega koos elavad ka teistsugused noored.