Menüü

Teatriring

Käesoleva aasta 1.veebruarist alustab Pääsküla vanas rongijaamas (aadressil Suvila 1) tegutsemist teatriring, mida hakkab juhtima Agnes Aaliste. Agnes lõpetas Lavaka 2008ndal aastal ning on varasemalt noortele teatritunde andnud Kullo huvikeskuses.

Selle teatriringi, ja üleüldse teatriõpetuse, eesmärgiks on harmoonilise inimese kasvatamine teatri vahendite abiga. Teatriõpetus võimaldab noorel inimesel arendada eneseväljenduse ning avaliku esinemise oskusi. Aga ennekõike on see tundekasvatus. Teatriringist läbi käinud noored on empaatilisemad, nad julgevad tunda, oma tundeid välja näidata ja oskavad ka tunnetega toime tulla. Eeldamisi on nad tulevikus õnnelikumad inimesed, kuna julgevad olla nemad ise, nii elus kui ka laval.

Samuti on loov tegevus hea rohi koolistressi ja argimurede vastu. See kõik on ikkagi mäng. Vabastav ja lõbus.

Teatriringis hakkavad noored saama teoreetilist teavet, aga vähemalt sama palju saavad nad ka kogeda ja teha. Etüüde, harjutusi, kõnetehnikat, kehatunnetust, improvisatsiooni, tekstist arusaamist ja selle esitamist. Ühtlasi on lõpp-eesmärgiks jõuda turvalisest prooviruumist lõpuks ka publiku ette. Nii õpivad noored tajuma sõnumi mõju vastuvõtjale ja oskust vastu võtta tagasisidet.

Näiteringi on oodatud kõik loomingulised noored, kellele meeldib mängida ja kes tunnevad huvi enda ja maailma vastu. Et trupi tase oleks ühtlasem, on oodatud vanus 9-15 eluaastat.