Nõmme Vaba Aja KeskusPäevakeskusedSündmusedLoodusrännakuid juunist augustini iga kuu teise nädala teisipäeval algusega kell 9.30.

Loodusrännakuid juunist augustini iga kuu teise nädala teisipäeval algusega kell 9.30.

Algusaeg: T, 13.06.2023 09:30

Lõpuaeg: T, 08.08.2023 11:30

Asukoht: HARKU METS JA PÄÄSKÜLA RABA

Hind: Tasuta

TULE METSA!

Nõmme Vaba Aja Keskus korraldab loodusrännakuid juunist augustini iga kuu teise nädala teisipäeval algusega kell 9.30.

Tegemist ei ole spordiürituse ega botaanikatunniga vaid metsakümblusega. Metsakümbluse idee on pärit Jaapanist, aga nüüd ka mujal maailmas levinud.

Asja sisu on inimesed paariks tunniks metsa jalutama, kuulama ja vaatama viia. Jaapanlased on metsa mõju lähemalt uurinud ja tuvastanud metsa positiivseid mõjusid vaimsele tervisele ja muudest tervise hädadest paranemisele.

„Looduses viibimine mõjub tervistavalt hämmastavalt mitmekesiste vaevuste korral, nagu depressioon ja ärevushäire, diabeet, aktiivsus- ja tähelepanuhäire, mitmesugused nakkushaigused, vähk, lõikustest tervenemine, ülekaalulisus, sünnitusest taastumine, südame- ja veresoonkonna haigused, lihasluukonna vaevused, migreen, hingamisteede haigused ja muud“ (loe lähemalt M. Amos Clifford, Metsakümblus ehk shinrin-yoku).

Sellised metsakümblused sobivad eelkõige neile, kes üksi metsas ennast turvaliselt ei tunne või vajavad seltskondlikku tuge. Metsakümbluse retkel ei ole kindlat plaani ei distantsi pikkuse ega objektide külastamise mõttes. Retke kujundavad osalejad selle läbi mida nad retke jooksul näevad, kogevad ja tunnetavad.

Metsakümbluse ajakava ja kohad on järgmised:

Toimumise aeg Retke piirkond Kogunemise koht
13. juuni kell 9.30 Harku mets Suvila tn ja Kalda tn ristmik
11. juuli kell 9.30 Pääsküla raba Sõbra tn ja Rännaku pst ristmik
8. august kell 9.30 Harku mets MUUDATUS Tähetorni ja Kadaka puiestee riskimiku kõrval olevas parklas.

Info ja eelregistreerimine: aalo.kukk@gmail.com, tel 516 6809

Kohtumiseni metsaradadel!

Aalo, tervisetreener