Nõmme Vaba Aja KeskusPäevakeskusedSündmusedMADEIRA – REIS PARADIISI

MADEIRA – REIS PARADIISI

Algusaeg: E, 30.10.2023

Lõpuaeg: E, 06.11.2023

Asukoht: Kogunemine Tallinna Lennujaamas

 „Igavese kevade” saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Seal on aastaringselt ideaalne kliima ja ühtlane temperatuur, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ning taimeliikide rohkust.

GIID INNO JOONAS

KAVA:

1. päev

OTSELEND TALLINNAST.  Koguneme Tallinna Lennujaamas EXITravel&Training infoletis, kus väjastatakse vajalikud dokumendid lennuks Funchali.
Tere tulemast Madeirale-  BEMVINDO A MADEIRA – Teid ootavad Funchali lennuväljal meie eestikeelsed esindajad. Mugavad reisibussid viivad hotellidesse.

2. päev

FUNCHALI LINN  Hommikusöök on restorani rikkalikus rootsi lauas, nautides merevaadet.

Teeme tutvust imearmsa Funchali linnaga, mis on 100 000 elanikuga Madeira pealinn. Linn on kui suur teater, mis avaneb Atlandi ookeanile. Sõidame bussiga läbi kesklinna ning teeme peatuse kõige värvikamas kohas- eksootiliste puuviljade turul. Letid on täis erinevaid puu- ja juurvilju ning maitsetaimi. Külastame eksklusiivset Madeira veinikeldrit, kus kõigil huvilistel on võimalus degusteerida ajaloolisi kohalikke veine. Saame ülevaate Madeira veinide sajandite pikkusest ajaloost. Sõidame Monte mäele ning külastame imetlusväärset Monte Troopikaaeda, mis on rajatud 17. ja 18. sajandil, kui sinna toodi troopilisi taimi Aafrikast , Hiinast ja Austraaliast.  ÄRGE UNUSTAGE FOTOKAAMERAT! Silmailu pakuvad hiiglaslik araukaariapuu, üle peade kõrguvad sõnajalad, troopilised orhideed, imekaunid veesilmad jt eksootilised taimed.

 3. päev

LÄÄNE-MADEIRA RINGREIS  Hommikusöök. Asume bussiga saare lääneosa avastusretkele, külastame erilisi vaatamisväärsusi. Sõidame üle mäestiku (ca 1700 m veepiirist) keskmäeplatoole  Paul da Serrale.  Läbime kaluriküla Camara de Lobosit, mis oli kunagi Sir W. Churchilli üks puhkuse lemmik koht. Peatume Ribeira Bravas, külastame sealset turgu ja

15. sajandist pärit kirikut. Pärastlõunal saabume Madeira saare läänepoolele, Porto Monizi. Võimalik süüa lõunat ja espada kala. Soovijad saavad käia ujumas ookeanivee basseinides, mis on moodustunud laavakivist tuhandeid aastaid tagasi. Õhtul külastame Sao Vicente küla. Meie päevane reis pakub imeakauneid  ja piltilusaid veekoskede vaateid.

4. päev

PORTO SANTO SAAR Varajane hommikusöök. Porto Santo on Madeira  naabersaar oma pikkade ja kaunite liivarandadega. Saarele sõidame laevaga, mis väljub Funchali sadamast. Teekond kestab ca 2 tundi. Porto Santo on pindalalt 42 km² ja üle 5000 elanikuga saar, mis asub u 40 km kaugusel Madeiralt. Veedame terve päeva nautides Porto Santo vaatamisväärsusi ning tervendades oma keha terviseliivadel. Meditsiiniliselt on uuritud, et  Porto Santo liival on tervistav mõju inimese kehale, eriti mõjub hästi see meie liigestele ja liigestevaevustele. See on ideaalne koht, kus laadida oma energiavarusid. Raviliiva võib kaasa võtta. Saarel tutvume ka väikese pealinnaga.

5. päev

ATLANDI OOKEAN JA DELFIINID  Hommikusöök. Meeleolukas retk Atlandi ookeanil, Christopher Kolumbuse lipulaeva SANTA MARIA, autentse koopiaga. Merereis Santa Marial loob ajaloolise tunde kaugetest aegadest, kui Madeira saart külastasid mereröövlid ja erinevad maadeuurijad.  Tihti on võimalik näha ookeanis vaalasid ja delfiine. Võib päikest võtta ja ujuda ookeanis.

RAHVUSÕHTU Soovijad viiakse õhtul mägedesse kohalikku rahvusrestorani, kus saab nautida rahvustoite ning meeleolukate rahvaviiside saatel  kaasa lüüa rahvustantsudel.  Võib tellida espedatat ehk saareelanikele meelepärast vardas küpsetatud ning ürtidega maitsestatud  loomaliha.

6. päev

IDA-MADEIRA  Hommikusöök. Päevane  ekskursioon  annab  võimaluse  teha tutvust  Madeira  saare idapoolse osaga ja näha sealseid  asulaid ja kohalike maaharijate tegevust. Peatume kuulsas Camacha külas, kus peetakse veinifestivale, mis on tuntud  vitspunutiste  valmistamise poolest. Sõidame läbi eukalüptisalude, kadakametsade ja kanarbikupõldude, saare kõrguselt kolmandasse tippu, Pico Do Arieirole (1818m), kust avaneb  imeline vaade saare kõrgeimatele mägedele ja kuulsale Nunnade orule. Külastame Ribeiro Friot ning suundume edasi saare kuulsamasse postkaardifotode paika, Santana külla. Siinsed tuntud väikesed päkapikumajakesed, õlgkatustega majakesed on enamuses Madeirat tutvustustavatel fotodel. Lõpetuseks läbime Püha Laurentiuse  poolsaare. Sõidame läbi Canicalist ja Maschicos küladest.

7. päev

LEVADA MATK  on Madeira üks suurimaid vaatamisväärsusi. Mööda kauneid mäeservasid kulgevad veekanalid, mis on rajatud mägedest ülevalt alla tooma kastmisvett rikkalikele põldudele. Kanalite küljes asuvad matkarajad,  mis kulgevad mööda maalilisi kaljuservi läbi koobaste ja imekaunite mägikoskede. Sadu aastaid vanad kanalid on ümbritsetud lopsaka ja rikkaliku taimestikuga. Vaateid jagub kõigile romantikule. Matka lõppedes külastame mägirestorani, et kinnitada keha traditsioonilise Madeira toiduga. Matka pikkus ca 10 km.

8. päev

OTSELEND FUNCHAL – TALLINN

NB! Programmis võib esineda meist mitteolenevalt mõningaid muudatusi.

ERIHIND  NÕMME PÄEVAKESKUSELE 990.-

HINNA SEES:

 • Otselend Tallinn- Funchal- Tallinn
 • Koht TWIN toas hotellis
 •  Hommikusöögid hotellis
 • Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenus
 • Funchali linnaekskursioon

LISATASU EEST:

 • Tervisekindlustus
 •  Rahvusõhtu 59.-,
 • Ida Madeira ekskursioon 78.- (sisaldab rikkalikku sööki ja jooki),
 • Lääne Madeira ekskursioon 78.- (sisaldab rikkalikku sööki ja jooki),
 • Levada Matk 78.-,
 • Porto Santo saar 125.- (Laevapilet edasi tagasi. Transfeeri. Ekskursioon kohapeal. Korralik lõunasöök ja jook)
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Õhtusöögid hotellis (buffet stiilis, 7 söögikorda (ei sisalda jooke) ettetellimisel 195.-)
 • Ühene majutus hotellis  260.-

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD

e-post riina.jogi@nomme.ee või telefonil 56944874

LISAINFO
Rävala 8 Tallinn    tel 6207676
epost: info@seeniorid.ee    internetis: www.seeniorid.ee