Nõmme Vaba Aja KeskusNõmme jätkab tasuta meditsiiniliste maskide jagamist

Nõmme jätkab tasuta meditsiiniliste maskide jagamist

Esmaspäev, 25. okt. 2021

Nõmme linnaosa valitus jätkab tasuta meditsiiniliste maskide jagamist paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele nõmmelastele.

„COVID-19 nakatumise näitajad on tõusuteel ja olukord muutub iga päevaga üha kriitilisemaks. Haiglad on juba olukorras, kus kaalutakse plaanilise ravi peatamist ning meditsiinipersonal töötab inimvõimete piiril,“ rääkis Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina. „Maski kandmine on lihtne ja tõhus meetod nakkuse leviku pidurdamiseks ja sellega saavad kõik aidata kaasa normaalse olukorra võimalikult kiirele taastumisele. Seepärast panustab ka linn omalt poolt sellesse, et maskid oleksid võimalikult paljudele kättesaadavad ja need leiaksid kasutamist kõigis rahvarohketes kohtades.“

Alates esmaspäevast, 25. oktoobrist hakkavad kehtima Vabariigi Valitsuse täiendavad meetmed koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks ja haiglate ülekoormuse vähendamiseks. Seal hulgas tuleb hakata kandma maske ning enam ei piisa senisest suu ja nina katmisest salli või mõne muu tekstiiliga. Lisaks andis valitsus tungiva soovituse kanda alates 12. eluaastast maske ka korraldatud tegevuste puhul – näiteks kinos, teatris, kontserdil –, kus kontrollitakse vaktsineeritust või haiguse läbipõdemist. Koroonaviiruse levikut takistavad ainult meditsiinilised või nendega võrdsustatud maskid, mistõttu on soovitatav kasutada üksnes neid.

Nõmme linnaosa valitsus jagab paljulapselistele peredele (kolm ja enam last peres) kaks pakki ning üksikvanematele, sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele ja pensionäridele ühe paki meditsiinilisi maske (50 maski pakis).

Maske jagatakse Nõmme linnaosa valitsuses (Valdeku 13) kohapeal. Maskidele järgi minnes palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palutakse kohapeal järgida kõiki terviseohutuse nõudeid ning olla eelnevalt veendunud, et haigusnähud puuduvad.

Täpsemat infot maskide jagamise kohta saab küsida Nõmme linnaosa valitsuse infotelefonilt 645 7333 või www.tallinn.ee/est/nomme.