Koolivaheaeg

Algusaeg: E, 26.02.2024

Lõpuaeg: R, 01.03.2024

Asukoht: Valdeku Noortekeskus

Hind: Tasuta

Valdeku noortekeskuses võetakse koolivaheajal (26.02-01.03) aluseks noorteinfoportaal Teeviit teemakuu ning pühendutakse info- ja meediapädevuste arendamisele.
Pöörame tähelepanu digiturvalisusele, ekraaniajale ning tehisintellekti võimalustele ja ohtudele. Läbi nädala saab puhastada oma nutiseadet ja kõrvaklappe ning ekraaniaja kasutamise asemel julgustame noori meiega lauamänge õppima ja mängima.

Esmaspäev 26.02

  • 12.30 Puhastame oma noortekeskuse arvutid ja PS4 nii füüsiliselt kui ka ebavajalikest failidest
  • 16.00 Kõigile usinatele abilistele kokandusklubi töötuba meie välisvabatahtlik Enzo eestvedamisel

Kokandusklubis valmistame spagette bolognesega, mis on Enzo lemmiktoit. Ilmselt on selle valmistamine tuttav, seega suurem rõhk on Enzo ja tema kultuuriga tutvumisel. Enzoga saab rääkida inglise, prantsuse ja hispaania keeltes. Vajadusel on abiks noorsootöötaja, kes aitab mõtteid tõlkida.

NB! Kuna sellel päeval keskendume sellele kuidas noortekeskuse nutiseadmed korda teha, on meie arvutid ja PS4 niisama kasutamiseks suletud.

Teisipäev 27.02

  • 14.00 AI pildiloomise töötuba Roulaga
  • 14.00 Catani lauamäng Enzoga

AI töötuba katsetame esimest korda ja sinna mahub seekord 5 osalist. On abiks kui oskad natuke inglise keelt. Kui sul on kindel huvi tegevuses osalemiseks, siis kirjuta Roula.Abdelhay@nomme.ee

Kolmapäev 28.02

  • 14.00 Lauamänguturniir: Catan

Turniirist saab osa võtta maksimaalselt 12 noort. Kui soovid kindlasti osaleda, siis kirjuta Roula.Abdelhay@nomme.ee või vaata rohkem infot all pool:

Turniir

NB! Sel päeval on meil külas on rahvusvahelised partnerid Prantsusmaalt, kelle seas on ka meie armas eelmise aasta välisvabatahtlik Estelle. Tule ütle tsau!

Neljapäev 29.02

  • 14.00-17.00 vaatame filmi The Social Dilemma

Filmi vaatamise osad on sellele eelnev ja järgnev vestlus. Filmi sisu tõttu on osalemise vanus alates 13. eluaastast ja film on inglise keeles.

Kõik nooremad ja mittehuvitunud saavad tegevuse ajal teises toas nautida lauamänge ja vestlusi Enzo ja Evelyga.

Reede 1.03

  • 16.00-18.00 Prügikõnd Valdeku Noortekeskuse ümbruses

Prügikõnniks vajalikud vahendid saab vajadusel meie käest, aga julgustame osalisi oma kindaid ja prügikotte ise kaasa võtma. Prügikotiks sobib hästi näiteks saiakeste- või krõpsupakk. Loodetavasti on abikäsi palju ja keskendume pigem pisiprügi korjamisele.

NB! Kui ilm on ilus ja soosib õuesolemist, on prügikõnni ajaks noortekeskus suletud ja kõik huvilised saavad minna appi.