Nõmme Vaba Aja KeskusValdeku noortekeskusSündmusedNoorsootöö nädal 2023

Noorsootöö nädal 2023

Algusaeg: E, 13.11.2023 13:00

Lõpuaeg: R, 17.11.2023 19:00

Asukoht: Valdeku Noortekeskus (Valdeku 13) (vaata kaardilt)

Hind: Tasuta

Üle-eestiline noorsootöö nädal 13 leiab aset 13.- 19. novembrini 2023. Sel aastal on noorsootöö nädala fookuses keskkonna heaks tegutsemine. Keskendutakse keskkonnasõbralikule eluviisile, kliimamuutuste leevendamise võimalustele, jätkusuutlike lahenduste tutvustamisele ning sellele kuidas panustada keskkonnahoidu.

Keskkonnahoidliku noortekeskusena oleme selleks nädalaks planeerinud igale päevale tegevused, mille abil noortele jätkusuutlikkuse ja keskkonnahoiu teemasid tutvustada.

 

Noorsootöö nädala kava:

Esmaspäev, 13.11

Kell 15.00 töötuba taaskasutatud materjalidest lauamängusisude meisterdamiseks. Paberit taaskasutades pikendame materjalide elutsüklit ja vähendame paberi tootmisprotsessi süsinikujalajälge.

Teisipäev, 14.11

Kell 15.00 mängime erinevaid jätkusuutlikkuse ja keskkonnahoiu teemalisi lauamänge ning arutleme, kuidas mängudest saadud teadmisi noortekeskuse igapäevategevustesse siduda.

Kolmapäev, 15.11

Kell 16.00 võtame lauamänguklubis ette lauamängu Parks, mis õpetab rahvusparkide ja metsloomade hoidmise ja säilitamise tähtsust.

Neljapäev, 16.11

Kell 16.00 Teeviit otseülekande “Minu tulevik on täna” ühisvaatamine, kus inspireerivad noored sukelduvad kliimamuutuste ja keskkonnategevuse teemadesse, jagades põnevaid lugusid ja praktilisi nõuandeid, millest õppida. 

Reede, 17.11

Kell 15.00 läheme üheskoos Nõmme linnaosavalitsusega selle aasta viimasele prügikõnnile. Keskendume oma majaümbruse puhastamisele väikeprügist. Kõigile osalejatele on meie poolt kindad ja prügikotid.

 

Igal päeval:

Mängime kaardimängu Kliimakool, mis on mäng, mis õpetab tundma meie igapäevaste tegevuste jalajälge. Mäng toob kaasa elavaid arutelusid ja avastamishetki. Kliimakooli mängu on eesti keeles välja andnud MTÜ Mondo. Lisainfot Mondo ja kliimamuutuste kohta leiate lehelt www.mondo.org.ee/kliima ja õppematerjalide portaalist www.maailmakool.ee.

Keskkonnateemalised Kahooti mängud, mis õpetavad meile fakte keskkonna, jätkusuutlikkuse ja rohelise eluviisi kohta. Kahooti mängud algavad iga päev kell 15:00.