Nõmme Vaba Aja KeskusValdeku noortekeskusTeatedRahvusvaheline hariduspäev

Rahvusvaheline hariduspäev

Kolmapäev, 24. jaan. 2024

Valdeku noortekeskus soovib kõikidele rõõmsat rahvusvahelist hariduspäeva!

UNESCO tänase päeva soovitus on Õppida püsiva rahu nimel. Kuna haridus on rahupüüdluses kesksel kohal, kasutame võimalust ja räägime, miks on olulised ka mitteformaalne haridus, noorsootöö ja rahumeelsed kolmandad paigad.

Noorsootöötajatel:

  • noortekeskustes
  • tänavanoorsootöös
  • koolis huvijuhina
  • huvitegevuses

või muul keskkonda kujundaval ametikohal on turvaliste kolmandate paikade loomisel ja säilitamisel oluline roll. Aga mis on turvaline kolmas paik?

Kolmandad kohad nagu noortekeskused on olulised, aga nende loojad ja säilitajad (noorsootöötajad) on küllatki ülekoormatud ja seega kahjuks väga suure pinge all. Seejuures saades selle eest vähe tunnustus ja madalat töötasu. Ka noorsootöötajad on haridustöötajad ja käesoleva õpetajatestreigi raames on noorsootöö katusorganisatsioonid koostanud pöördumise. Pöördumise leiad alt lingilt.

Selle aasta hariduspäeval soovime paremaid töötingimusi nii õpetajatele, noorsootöötajatele kui ka kõikidele teistele noorte heaolu nimel tegutsevatele spetsialistidele.

Rahupäeva kommunikatsioono korraldas ja viis ellu suures osas meie noorsootöötaja Roula. Alates maist 2023 on ta Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) ja teiste partnerorganisatsioonidega Soomest ja Poolast osalenud rahvusvahelises projektis Peace Education In Times of Crises. Seda projekti rahastab Erasmus+ ja selle eesmärk on tutvustada rahuhariduse ja inimõigustealaste teadmiste meetodeid ja praktikaid noorsootöötajatele, noortespetsialistidele ja noortele. Projekt kestab aastani 2025 ja see on olnud suurepärane võimalus aidata Eesti noorsootöövaldkonda laiemalt arendada.

 

– Eesti noorsootöö katusorganisatsioonid (Eesti Noorsootöötajate Kogu, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ja Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) esitasid kohalike omavalitsuste juhtidele pöördumise siin: https://enk.ee/poordumine-kohalike-omavalitsuse-juhtide-poole-opetajate-toetuseks-ja-noorsootootajate-palkade-ning-tootingimuste-parandamiseks/

– UNESCO soovitus ülemaailmseks hariduspäevaks on siin: https://www.unesco.org/en/days/education

– Tallinna noortekeskuste teenuseid mudel arendatud Tallinna Haridusameti juhtimisel on siin: https://blogi.harno.ee/tallinn-arendab-noortekeskuste-teenust-lahtuvalt-noorte-persoonadest/

 

 

 

 

 

 

Noorsootöötaja Roula