Nõmme Vaba Aja KeskusValdeku noortekeskusTeatedRoula mõtted seoses vabatahtliku teenistusega

Roula mõtted seoses vabatahtliku teenistusega

Esmaspäev, 18. märts 2024

Kas sa teadsid, et enne kui oli noorsootöötaja Roula, oli vabatahtlik Roula? Roula tegi oma vabatahtlikku teenistust Rae vallas ja leidis selle käigus, et noorsootöö ning Eesti meeldivad talle väga. Peale seda tuli ta meile Valdekusse tööle.
Välisvabatahtlikud on osa Valdeku Noortekeskusest täna juba kuuendat aastat ja igaüks neist on jätnud endast maha väga erilisi killukesi, mis käivad meiega tänaseni kaasas ja mida peame väga oluliseks. Kõrvalt näeme kuidas välisvabatahtlikud läbi aasta õpivad ühelt poolt kohanema meie kultuuriga ja teisalt jagama enda oma teistega. Vabatahtlikega kohtumine ja koos toimetamine on noortele väga eriline võimalus õppida mõistma erinevaid inimesi, suhtlema (tihti ilma ühise keeleta) ja ka hindama seda kui on kellegiga koos vaid piiratud aeg veeta.
Nii nagu tulevad vabatahtlikud meile, on noortel võimalus minna vabatahtlikuks nii riigisiseselt kui ka Eestist välja. Võid selle kohta rohkem uurida siin:
Tulles tagasi Roula juurde, siis tema on üks neist, kes tuli Eestisse täiesti teisest keskkonnast, proviisori paber taskus ja avastas endas hoopis noorsootöötaja. Täna on meil väga hea meel, et ta rõõm ja avatud meel jõuab meie endi ning noorteni.
Loe temast vabatahtliku teenistuse lugu siin!

Marokost pärit noorsootöötaja Roula: “Aastane kogemus Euroopa Solidaarsuskorpusega muutis mu elu igaveseks!”